Toyo Keizai Haberine Göre Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba’nın 2020 Ekonomik Etkisi 1 Trilyon Yen Oldu

Bunun 900 milyar yen’inin mağazacılıktan olduğu tahmin ediliyor.

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba’nın büyük olduğuna hiç şüphe yoktu , ancak dün Japon işletme yayıncısı Toyo Keizai , franchise’ın ekonomik etkisini tahmin eden ve franchise’ın 2020’de ne kadar büyük olduğunu ortaya koyan bir rapor yayınladı ve buna inanması çok zordu. Rapor, Demon Slayer’ın ekonomik etkisinin toplam 1 trilyon yen’e (8.75 milyar ABD Doları) ulaştığını ortaya koyuyor – evet, “t” ile birlikte bu trilyon.

Bu sayıyı bir tür perspektife koymak için, Fortnite’ın 2018 geliri (maliyetlerden önce getirilen paradır) Venturebeat’e göre sadece 2,4 milyar ABD dolarıydı. Toyo Keizai, paranın nereden geldiğine dair ayrıntılı bir döküme giriyor. Toplamın tahmini 900 milyar yen (7,88 milyar ABD Doları), tüm yiyecek bağlantıları, Mugen Tren bağlantıları, kahve bağlantıları ve tümü olmasa da çoğu mağaza aracılığıyla mal satışı dahil olmak üzere yalnızca mağazacılık alanından geliyor.

Orijinal Demon Slayer mangasının kendisi 2020’de satılan ve basılan 125 milyon kopyaya ulaştı ve yaklaşık 44 milyar yen (385 milyon ABD Doları) gelirken, Unwavering Resolve Arc TV anime cd’lerinden yapılan satışlar yaklaşık 500 milyon yen (4.37 milyon ABD Doları) olarak gerçekleşti. DVD ve Blu-ray üzerinden satılan 87.000 kopyadan. LiSA’nın single’ı “Gurenge” 2020’de yaklaşık 500 milyon yen (4.37 milyon ABD Doları) gelirle toplam 760.000 kopya sattı, ancak bu rakam muhtemelen indirme telif ücretlerini, abonelik telif ücretlerini ve karaoke telif ücretlerini içeriyor.

Toyo Keizai , rekor kıran Mugen Train filmi için filmin dünya çapında 51,5 milyar yen (451 milyon ABD Doları) kazandığını, ancak rapor edilen dünya çapındaki gişe rakamlarına göre filmin 495 milyon ABD Doları kazandığını ve bunun kabaca 55.5 milyar ABD Doları olduğunu söylüyor. yen. Filmin Blu-ray ve DVD’si bu yılın başlarında piyasaya sürüldü, 1,5 milyon kopya sattı ve filmin toplamına fazladan 10 milyar yen (87,56 milyon ABD Doları) ekledi, ancak franchise’ın 2020 ekonomik etkisine dahil edilmedi.

Ve Demon Slayer treni, şu anda Crunchyroll’da haftalık olarak yayınlanan Mugen Train yayını ve 5 Aralık’ta başlayacak olan Entertainment District yayını ile devam ediyor.

Kaynak (1)