Sola Entertainment Yeni Rick and Morty Kısa Animasyonu Yapıyor

Adult Swim , Rick and Morty animasyon televizyon dizisiiçin Pazar günü 11 dakikalık “The Great Yokai Battle of Akihabara” kısa animasyonunu yayınlamaya başladı. Kısa zamanda olacak hava üzerinde Toonami 16 Ekim’de yayınlanacak.

Masaru Matsumoto kısa filmi Sola Entertainment’ta yönetti. Animasyonun yapımcılığını Sola Digital Arts Inc., CGI’nın yapımcılığını ise Yamato Works, Inc. Naohiro Fukushima senaryoyu yazdı ve Tetsuya Takahashi müziği besteledi.

Kısa filmde Rick rolünde Youhei Tadano ve Morty rolünde Keisuke Chiba yer alıyor . İkili, animasyon dizisinin Japonca dublajından rollerini tekrarladı. Diğer oyuncular arasında Summer rolünde Akiha Matsui , Qsaku rolünde Yoshito Yasuhara , Milk rolünde Miho Sakurazaka , Toaster AI rolünde Shunsuke Nakata , Shopkeeper rolünde Yūsuke Kondō ve Maid rolünde MoeMi yer alıyor.

Adult Swim özeti şöyle açıkladı:

Rick’in tost makinesi bozulur. Makine için mükemmel vidayı bulabilmek adına Akiharaba’nın yolunu tutarlar. Fakat yol üzerindeki eski bir düşmanla karşılaşacaklarından bihaberlerdir.

Satō sonradan ortaya Kısa planlı netice olduğunu geçen Aralık ayında bir röportajda.

Adult Swim da akışa Temmuz 2020 yılında kısa animasyon “Genocider vs Rick ve Morty” sekiz dakika Takashi Sano ( Tanrı’nın Kulesi ) yazıp kısa yönettiği Telekom Animasyon Film . Sano aynı zamanda film şeridi yönetmeni ve ana animatördü.