Park Yoo Chun’un Televizyona Çıkması Ve Eğlence Endüstrisindeki Herhangi Bir Faaliyetine Devam Etmesi Yasaklandı

TVXQ ve JYJ’nin eski bir üyesi olan Park Yoo Chun’un televizyona çıkması ve eğlence endüstrisindeki herhangi bir faaliyete devam etmesi yasaklandı.

YTN, 10 Kasım’da, Park Yoo Chun’un yönetim şirketi olan Yesperar Co. Ltd’nin yasal temsilcisinin sözlerinden alıntı yaparak, “Seul Merkez Bölge Mahkemesine Park Yoo Chun’un TV şovlarında görünmesini yasaklamak için bir emir verildi ve eğlence sektöründe devam eden faaliyetler. Bugün geç saatlerde (10’unda), mahkeme dosyaya karar verdi.”

Yasal temsilci, “Mahkeme, Park Yoo Chun’un tüm savunmalarını reddetti ve albüm, video, herhangi bir tanıtım, televizyonda görünme vb. gibi herhangi bir eğlence endüstrisi faaliyetine katılmasını yasaklama konusunda karar verdi.” Avukat, “Mahkemenin verdiği düzeyli karardan dolayı teşekkür etmek istiyorum ve gelecekte yapılacak davada kötü niyetli iftira veya asılsız hakaret gibi eylemlerden kaçınırken bu sorunu yalnızca yasal açıdan çözmeye çalışacağız.”

Bunun öncesinde Yesperar, Park Yoo Chun’un yönetim hakkını 2024’ün sonuna kadar Re:Cielo’dan almıştı. Eski ajans Re:Cielo, Ağustos ayında bir dava açmış ve “Park Yoo Chun sözleşmesini ihlal ettiğini, bir şirketle çifte sözleşme imzaladığını iddaa etmişti. Japon ajansı ise Re:Cielo’nun CEO’sunun parayı zimmetine geçirdiğine dair bilgiler yaymıştı.”

Bu arada Park Yoo Chun, 2019 yılında eski kız arkadaşı Hwang Ha Na ile metamfetamin almakla suçlanmıştı ve 2019 yılının Temmuz ayındaki ilk duruşmasında 2 yıl denetimli serbestlik ile 10 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Editör – Abyssojo