Akio Otsuka Ghost in the Shell: SAC_2045 Derleme Filminin 2. Karakter PV’sinde Batou Hakkında Konuşuyor

Michihito Fujii (Yakuza and The Family) tarafından yönetilen film 12 Kasım’da vizyona giriyor.

Motoko Kusanagi’nin yer aldığı ilk filmin ardından, yakında çıkacak olan Ghost in The Shell SAC_2045 Sustainable War adlı derleme filminin resmi web sitesi, seslendirme kadrosu Akio Otsuka’nın yorumlarını da içeren Batou’nun yer aldığı ikinci bir karakter PV yayınladı.

İki dakikalık klibin başında Otsuka, “Batou-kun hala Batou-kun, yani boyunduruktan kurtulmuş hissediyor” diyor. Ve karakterinin SAC dizisinden farkı sorulduğunda, “Devlet işini bir görev duygusuyla yaptığı hissi vardı. Şimdi serbest kaldı ve bir paralı asker gibi çılgına dönüyor. Bu anlayışın tanıtılmasından gerçekten keyif aldım.” Bu seride 3DCG kullanımına gelince, “3DCG, hikaye ve dünya görüşü arasında güçlü bir yakınlık var. Bu özellikle Tachikoma için daha fazla üç boyutlu bir his veriyor ve bence yetişkinler bundan zevk alabilir.”

İlk ses kaydı oturumunu hatırlıyor – “İlk kez bir araya geldiğimizde hepimiz korkmuştuk ve konuştuğumuzda o ana kadar hissettiğimiz endişe bir sis gibi ortadan kayboldu, ‘Vay, bunu kaçırdık!’ Herkesin performansı böyle bir atmosfer yarattı. Duygu çok harikaydı.” Sonunda izleyicilere şöyle diyor: “Umarım hem yayını izleyenler hem de izlemeyenler bu filmi tiyatronun mükemmel ses ve görüntüleri ile bir inceleme olarak izleyebilirler.